In Memoriam Ibrahim Musa Mohammed Hamdon

Z głębokim smutkiem składamy kondolencje z powodu śmierci Profesora Ibrahima Musy Mohammeda Hamdona (1953–2024), Dyrektora Generalnego Sudanese National Corporation for Antiquities and Museums (NCAM) oraz profesora archeologii na Uniwersytecie Dwóch Nilów.

Profesor Musa był nie tylko wybitnym naukowcem, ale także liderem w dziedzinie badań nad historią Sudanu i ochrony dziedzictwa. Jego prace dotyczące Darfuru rzuciły nowe światło na historię tego regionu, stając się podstawową lekturą zarówno dla uczonych jak i studentów zajmujących się tą tematyką. Jego pasja w kwestii ochrony i promowania dziedzictwa kulturowego Sudanu znacząco przyczyniła się do przyciągnięcia międzynarodowej uwagi do bogatego dziedzictwa tego kraju.

W tym trudnym czasie nasze myśli są z Jego rodziną, kolegami, studentami oraz wszystkimi, którzy mieli szczęście go poznać.