Nagroda Rektora UW dla Artura Obłuskiego

Dr hab. prof. UW Artur Obłuski, dyrektor Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW otrzymał Nagrodę Rektora UW za osiągnięcia w pracy zawodowej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 grudnia w Pałacu Kazimierzowskim.

Nagrody Rektora są przyznawane co roku za osiągnięcia badawcze, dydaktyczne i organizacyjne albo za całokształt osiągnięć. W tym roku otrzymało ją 49 osób, w tym przedstawiciele władz rektorskich, dziekańskich oraz innych jednostek UW.

Prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW podziękował nagrodzonym za pracę na rzecz Uniwersytetu Warszawskiego w obszarze nauki i dydaktyki. Jako potwierdzenie ich osiągnięć wskazał m.in. rosnącą liczba publikacji naukowych oraz fakt, że około 70% studentów Sojuszu 4EU+ zapisuje się na zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Warszawski.

Fot. Mirosław Kaźmierczak/UW