Wizyta dr. Hishama Elleithy w Warszawie

Na Uniwersytecie Warszawskim gościł dr Hisham Elleithy, Podsekretarz Stanu w Najwyższej Radzie Starożytności przy Ministerstwie ds. Turystyki i Starożytności Egiptu. Przybył na zaproszenie Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Dr Hisham Elleithy jest archeologiem i egiptologiem, a także dyrektorem i współkierownikiem kilku ekspedycji archeologicznych prowadzących prace w dolinie Nilu, głównie w regionie dzisiejszego Luksoru. W ramach swojej wizyty wygłosił wykład gościnny, podczas którego przedstawił najnowsze odkrycia z nekropoli Tebańskiej: dwa nieznane dotychczas grobowce z okresu Nowego Państwa oraz prace swojego zespołu w zakresie konserwacji i udostępnienia ich dla szerokiej publiczności.

Podczas wizyty dr Elleithy spotkał się także ze środowiskiem warszawskich archeologów z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej i Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk. Podczas drugiej części pobytu w Polsce dr Elleithy odwiedził Kraków, gdzie dał wykład na Uniwersytecie Jagiellońskim i spotkał się z przedstawicielami krakowskich instytucji archeologicznych i badaczami pracującymi w Egipcie.