Seminarium PCMA: Strategie współpracy z naukowcami i studentami z instytucji lokalnych

W trakcie kolejnego „Seminarium PCMA” dr Mariusz Drzewiecki przedstawił prezentację zatytułowaną: „Strategie współpracy z naukowcami i studentami z instytucji sudańskich – przykłady z wybranych projektów”.

Abstrakt: „W trakcie seminarium omówię przykłady trzech projektów, w których miałem przyjemność uczestniczyć, a które rozwijały współpracę z naukowcami i studentami z instytucji sudańskich. Są to:
– projekt współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) a Sudańską Służbą Starożytności w ramach którego przeprowadzono osiem edycji stypendiów Polskiego Komitetu ds. UNESCO oraz dwie edycje warsztatów archeologicznych w Chartumie;
– projekt współpracy pomiędzy IKŚIO PAN i Uniwersytetem Neelain, w ramach którego przeprowadzono wspólne prace badawcze, praktyki terenowe dla studentów oraz warsztaty archeologiczne w Chartumie;
– obecnie rozwijany projekt badań w Soba, w ramach którego prowadzone są praktyki terenowe dla studentów i absolwentów sudańskich instytucji.”