Oferta wykopalisk dla studentów

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi co roku kilkanaście ekspedycji terenowych w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Część z nich oferuje możliwość udziału studentom Uniwersytetu Warszawskiego, a także studentom innych uczelni.

W 2021 roku nabór chętnych prowadzili lub też wciąż prowadzą kierownicy kilku ekspedycji:

• Asasif Północny w Egipcie*: grobowce dostojników z czasów Średniego Państwa (kierownik: dr Anastasiia Stupko-Lubczyńska; kontakt w sprawie rekrutacji: Patryk Chudzik pm.chudzik@uw.edu.pl; termin: październik-grudzień, styczeń-marzec)
  • Deir el-Bahari w Egipcie*: świątynia Hatszepsut (kierownik dr Patryk Chudzik; kontakt w sprawie rekrutacji: Patryk Chudzik pm.chudzik@uw.edu.pl; termin: październik-grudzień, styczeń-marzec)
  • Dolina Qumayrah w Omanie (kierownik: prof. Piotr Bieliński, kontakt w sprawie rekrutacji: Gaweł Rzeźnik g.rzeznik(at)student.uw.edu.pl; termin: listopad-grudzień 2021 r.; zobacz ogłoszenie na Fb)
  • Mustis w Tunezji (kierownik dr. hab Tomasz Waliszewski; termin: wrzesień-październik 2021 r.; rekrutacja zakończona)
  • Metsamor w Armenii (kierownik dr hab. Krzysztof Jakubiak; kontakt w sprawie rekrutacji: metsamor@uw.edu.pl; termin: sierpień-wrzesień 2021 r.; zobacz ogłoszenie na stronie WAUW)
  • Marea w Egipcie* (kierownik dr hab. Tomasz Derda; kontakt w sprawie rekrutacji: dr Mariusz Gwiazda m.gwiazda2(at)uw.edu.pl; termin: wrzesień)
  • Naklun w Egipcie* (kierownik: dr Robert Mahler; kontakt w sprawie rekrutacji: r.mahler(at)uw.edu.pl; termin: luty-maj 2022 r.)
  • Nea Pafos na Cyprze (kierownik prof. Ewdoksia Papuci-Władyka, kontakt w sprawie rekrutacji: mgr Paweł Lech p.lech@uw.edu.pl; termin: sierpień-wrzesień 2021 r.; zobacz ogłoszenie na naszej stronie).

* Listy uczestników wykopalisk w Egipcie kompletowane są z wielomiesięcznym wyprzedzeniem (szczegóły u kierowników ekspedycji).

Informacje na temat badań wykopaliskowych pojawiają się też m.in. na profilu CAŚ UW na Facebooku.