Rezerwuj czas: 15 International Conference for Nubian Studies

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego będzie gospodarzem 15. Międzynarodowej Konferencji Studiów Nubijskich (International Conference for Nubian Studies). Odbędzie się ona w Warszawie w dniach 29 sierpnia–4 września 2022 r.

Odbywająca się co cztery lata konferencja gromadzi archeologów, epigrafików, historyków i innych naukowców zajmujących się starożytną i współczesną historią Sudanu i Nubii, od prehistorii do czasów współczesnych.”Mamy nadzieję kontynuować tę tradycję osobistych spotkań i spodziewamy się, że sesje Konferencji odbywać się będą w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego” – mówi dr hab. Artur Obłuski, dyrektor CAŚ UW i jeden z głównych organizatorów konferencji.

Szczegółowe informacje dotyczące tematów sesji i rejestracji na konferencję zostaną podane w kwietniu br. Już teraz uruchomiono stronę konferencji www.nubianstudies2022.uw.edu.pl, na której będą dostępne aktualne informacje dotyczące wydarzenia.

Wszelkie zapytania dotyczące konferencji należy kierować do organizatorów na adres: nubianstudies2022(at)uw.edu.pl