Okazja na dodatkowe Stypendium CAŚ

Komisja Stypendialna zdecydowała o ogłoszeniu dodatkowego naboru na Stypendia CAŚ. Chętni do spędzenia w Egipcie jednego lub kilku miesięcy między kwietniem a końcem września 2021 r. mogą zgłaszać się do 19 marca.

Stypendia, realizowane w Egipcie, są przyznawane z rekomendacji CAŚ UW od lat 90. XX w., a ich finansowanie zapewnia Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA).

Dla kogo:

• dla studentów lub absolwentów polskich uczelni, które chcą prowadzić w Egipcie badania związane z archeologią lub historią Egiptu i/lub terenów ościennych.

Co daje wyjazd na Stypendium CAŚ:

•  możliwość rozwoju naukowego, uczestnictwa w seminariach, korzystania z księgozbioru,
  • możliwość odwiedzania kolekcji muzealnych i stanowisk archeologicznych,
  • stypendyści mogą uczestniczyć w pracach ekspedycji archeologicznych w Egipcie (pod warunkiem wcześniejszego uzyskania potrzebnych zgód).

W roku 2020/2021 wysokość stypendium to 2 000 PLN miesięcznie. Stacja Badawcza w Kairze CAŚ UW zapewnia stypendystom bezpłatne zakwaterowanie, a także możliwość korzystania z czytelni i urządzeń biurowych. Jej pracownicy pomagają przy załatwianiu spraw oficjalnych na miejscu.

Informacje o dokumentach potrzebnych do aplikacji i trybie wyłaniania laureatów można znaleźć tutaj: Stypendium CAŚ.

Wszelkie pytania w sprawie Stypendiów CAŚ prosimy kierować na adres mailowy pcma@uw.edu.pl z dopiskiem w tytule: STYPENDIUM 2020/2021.