Wystawa: Archeologia jako fenomen kulturowy – 100 lat warszawskiej archeologii

W ramach obchodów stulecia nauczania archeologii na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się wystawa pokazująca działalność archeologicznych instytucji w całej Warszawie.

Na wystawie zostaną pokazane wykopaliska prowadzone obecnie w kraju i zagranicą przez warszawskich archeologów. Przypomniane zostaną również wybitne postaci archeologii warszawskiej, których dorobek naukowy jest w dalszym ciągu wykorzystywany w dzisiejszych badaniach.

Wystawa, na którą składać się będą przede wszystkim plansze fotograficzne, jest częściowo plenerowa. Zlokalizowana będzie w czterech miejscach na Kampusie UW i w jego polbliżu:
1. Budynek Wydziału Archeologii UW
2. Hall dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej, tzw. „Stary BUW”
3. W przestrzeni Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego
4. Przed wejściem na Kampus, przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Otwarcie wystawy planowane jest na 11 listopada 2020 r.  Finisaż wystawy planowany jest na 16 grudnia 2020 r. w Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego.

Organizator: Varia Fundacja Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego
Współorganizatorzy:
Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Warszawski
Patronat honorowy: JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego
Partnerzy medialni: Radio Kampus, Spotkania z Zabytkami
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.