Seminarium „Archeoorientalistyki”: Wstępne badania nad jaskiniami medytacyjnymi w Górnym Mustangu

Zespół Archeoorientalistyki zaprasza na seminarium, podczas którego dr Marta Żuchowska (Wydział Archeologii) i dr Ewa Paśnik-Tułowiecka (Wydział Orientalistyczny) wygłoszą referat pt. „Wstępne badania nad jaskiniami medytacyjnymi w Górnym Mustangu”.

Abstrakt „Prezentacja powstała w ramach grantu przyznanego przez Archeoorientalistykę na projekt Buddyjskie groty medytacyjne w regionie Chhoser, Górny Mustang, Nepal, który zakłada interdyscyplinarną analizę reliktów kultury ludności tybetańskiej zamieszkującej obszar Górnego Mustangu (Nepal) od schyłku I tys. p.n.e. Przedmiotem badań są unikalne zespoły grot buddyjskich znajdujące się w regionie Chhoser.

Głównym celem prezentacji jest przedstawienie wstępnych opisów i analiz dokumentacji fotograficznej z badań terenowych przeprowadzonych w 2014 roku przez dr Martę Żuchowską. Wstępne ustalenia zostaną uzupełnione także o komentarze ekspertów, przekazane podczas międzynarodowego webinarium, które odbyło się 28 lutego 2022 roku.”

Seminarium odbędzie się w poniedziałek 7 marca o godz. 11:30. Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/89641940858

Projekt jest realizowany w ramach pierwszej edycji “Małej Archeoorientalistyki”. Od 1 marca trwa nabór kolejnych wniosków w tym konkursie.