Na UW powstał informator o przeciwdziałaniu molestowaniu seksualnemu

Biuro Prasowe Uniwersytetu Warszawskiego informuje, że na Uniwersytecie Warszawskim powstał informator o przeciwdziałaniu molestowaniu seksualnemu. Jest on dostępny na stronie głównej uczelni.

Przeciwdziałanie molestowaniu seksualnemu na uczelni. Informator Uniwersytetu Warszawskiego” to dokument wpisujący się w wartości i standardy etyczne UW, wśród których znajduje się m.in. wzajemny szacunek i równe traktowanie wszystkich członków społeczności akademickiej oraz brak akceptacji dla molestowania seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Publikacja zawiera zasady i procedury obowiązujące na Uniwersytecie Warszawskim oraz rekomendacje i porady dotyczące przeciwdziałania i reagowania w sytuacjach molestowania seksualnego. Znaleźć tam można informacje dotyczące m.in. definicji i przykładów molestowania seksualnego, sposobów przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu, które może podjąć każda osoba należąca do społeczności uniwersyteckiej, możliwości uzyskania wsparcia, sposobów i procedur zgłaszania molestowania seksualnego do instytucji uniwersyteckich, niewłaściwych i niedozwolonych relacji o charakterze emocjonalno-intymnym na uczelni.

Informator w wersji pdf.