Seminarium PCMA: Naqlun. Old issues, new directions

W ramach cyklu „Seminarium PCMA” odbędzie się kolejne spotkanie online. Będzie ono poświęcone niedawno wznowionym badaniom na stanowisku Naklun w Egipcie. Podczas seminarium zatytułowanego „Naqlun. Old issues, new directions” wystąpią dr Robert Mahler (CAŚ UW, kierownik ekspedycji), Magdalena Skarżyńska (CAŚ UW, konserwatorka) i Joanna Wysocka (doktorantka w Zakładzie Antropologii Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN).

Abstrakt: Nowe otwarcie w Naklun następuje po pięcioletniej przerwie i zmianie kierownictwa ekspedycji. Daje możliwość zrewidowania zagadnień badawczych, które stanowiły sedno starego projektu, który rozpoczął się w 1986 roku, oraz zaprezentowania nowych kierunków rozwoju projektu. Seminarium poświęcone będzie ocenie sytuacji na stanowisku po pierwszym miesiącu prac terenowych w marcu 2021 r., prezentacji aktualnych wyzwań oraz nakreśleniu programu badań i konserwacji na nadchodzący sezon.

Seminarium odbędzie się we czwartek 22 kwietnia b.r. o godz. 11.00 na platformie Zoom. Chętnych do udziału prosimy o kontakt z dr. Robertem Mahlerem (r.mahler(at)uw.edu.pl) w celu uzyskania linku do spotkania.

Czytaj więcej o Naklun.