Konferencja „Polacy na Bliskim Wschodzie” – drugi cyrkularz

Zapraszamy do zgłoszenia udziału w konferencji Polacy na Bliskim Wschodzie. Jej piąta edycja odbędzie się  w dn. 9–11 czerwca 2021 roku w formie zdalnej. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 10 maja. Znane są już tematy paneli dyskusyjnych.

Tematyka wystąpień powinna wiązać się z archeologią szeroko pojętego Bliskiego Wschodu od prehistorii po późne średniowiecze. Celem konferencji jest wymiana informacji na temat badań archeologicznych i prac konserwatorskich prowadzonych z udziałem polskich badaczy na obszarze od wschodnich rejonów basenu Morza Śródziemnego, w tym Cypru, przez Lewant, Azję Mniejszą, Mezopotamię, Iran, Półwysep Arabski, po Kaukaz i Azję Środkową. Organizatorzy zapraszają do udziału członków polskich ekspedycji, naukowców pracujących w ramach projektów zagranicznych oraz osoby opracowujące materiał z wcześniejszych badań. Mile widziane są też referaty niepowiązane bezpośrednio z konkretnymi projektami terenowymi.

Na konferencję zgłoszone zostały dwa anglojęzyczne panele dyskusyjne. Ich organizatorzy również zapraszają chętnych do dołączenia do panelu do nadsyłania zgłoszeń.

Panel 1: Islamic Archaeology
Organizator: Karol Juchniewicz (Zakład Cywilizacji Islamu, Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych, Polska Akademia Nauk)

Panel 2: Between courte durée and moyenne durée. Transition in archaeology of Hellenistic and Roman Cyprus
Organizatorzy: Ewdoksia Papuci-Władyka1,2, Małgorzata Kajzer2, Łukasz Miszk1, Michał Michalik(1Instytut Archeologii, Uniwersytet Jagielloński, 2Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej, Uniwersytet Warszawski)

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem formularza Google

Więcej informacji o terminach i sposobie rejestracji można znaleźć w drugim cyrkularzu (PDF, aktualizacja 15.04.2021).