Wykopaliska w Metsamor – oferta dla studentów UW

Armeńsko–Polska Misja Archeologiczna Metsamor zaprasza studentów chętnych do udziału w tegorocznej kampanii wykopaliskowej na spotkanie informacyjne. Badania planowane są na koniec sierpnia do początku października br.

Stanowisko Metsamor jest kompleksem osadniczym, na który składają się: forteca otoczona cyklopowymi murami, dolne miasto przylegające doń od północy i południa, a także położone nieopodal cmentarzysko. Teren stanowiska był zasiedlony od okresu chalkolitu (5 tysiąclecie p.n.e.) z przerwami do XVII wieku n.e. Szczytowy etap rozwoju przypadł na późny okres Epoki Brązu i wczesny okres Epoki Żelaza (XV–VIII wiek p.n.e.) (czytaj więcej).

Spotkanie odbędzie się we środę, 30 marca o godz. 13.15 w sali 2.06A na Wydziale Archeologii UW.

Kontakt: dr hab. prof. UW Krzysztof Jakubiak, kierownik ekspedycji: kzjakubiak@uw.edu.pl i dr Mateusz Iskra: mk.iskra2@uw.edu.pl

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi co roku kilkanaście ekspedycji archeologicznych w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Część z nich oferuje możliwość udziału studentom Uniwersytetu Warszawskiego i innych uczelni.

Informacje na temat możliwości udziału studentów i wolontariuszy w badaniach wykopaliskowych pojawiają się m.in. na profilu CAŚ UW na Facebooku.