Konferencja: ‘Marea’ in Context

Po raz kolejny w imieniu kierownictwa ekspedycji archeologicznej w Marei (Egipt) przekazujemy zaproszenie na konferencję na temat wyników badań na tym stanowisku.

Stanowisko znane jako „Marea” leży na półwyspie Hawwarija na południowym brzegu jeziora Mareotis, 45 km na zachód od Aleksandrii. Polskie badania są tam prowadzone od 2000 roku, zaś od 2018 r. trwa tam realizacja projektu: „Czy ‚Marea’ to Marea? Rzymski ośrodek przemysłowy i wielkie miasto bizantyńskie w regionie Mareotis (koło Aleksandrii)” kierowanego przez dr. hab. Tomasza Derdę, kierownika ekspedycji (grant NCN Opus 13: 2017/25/B/HS3/01841).

Podczas konferencji, do której wprowadzenie przedstawią prof. Tomasz Derda (Wydział Archeologii UW), dr hab. Bartosz Kontny, dziekan WA UW oraz  dr hab. Artur Obłuski (CAŚ UW) przedstawione zostaną wyniki najnowszych badań oraz perspektywy badawcze.

Zobacz program konferencji.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Archeologii UW, (Kampus Główny UW), 1 kwietnia 2022 r. w godz. 9.00–18.30. Wydarzenie będzie też dostępne na platformie Zoom. Aby otrzymać link prosimy pisać do dr. Mariusza Gwiazdy: m.gwiazda2@uw.edu.pl

Czytaj więcej na temat badań w Marei.

Zobacz wydarzenie na FB.

Nagrania z konferencji są dostępne w serwisie YouTube: