Artur Obłuski profesorem uczelni

Miło nam poinformować, że Uchwałą Senatu Uniwersytetu Warszawskiego z dn. 29 czerwca 2023 r. dr hab. Artur Obłuski, dyrektor Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW został profesorem uczelni.

Dr hab. Artur Obłuski prof. ucz. jest dyrektorem CAŚ UW od 2020 roku, a w latach 2018–2020 pełnił obowiązki dyrektora. Od 2015 do 2020 r. kierował Stacją Badawczą CAŚ UW w Kairze. Jest kierownikiem ekspedycji CAŚ UW w Starej Dongoli oraz Ghazali w Sudanie. Na badania i konserwację pierwszego z tych stanowisk otrzymał dwa granty Europejskiej Rady ds. Badań oraz granty Narodowego Centrum Nauki i ALIPH Foundation.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na średniowiecznej Nubii, w szczególności na monastycyzmie nubijskim, a także na funkcjonowaniu i planowaniu antycznych i średniowiecznych ośrodków miejskich.

Zobacz biografię naukową i listę publikacji dr. hab. Artura Obłuskiego, prof. ucz.