ODWOŁANY Wykład dr. Matthew Adamsa w cyklu KaMMeL

Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatorów dzisiejszy wykład został odwołany. Wystąpienia dr. Matthew Adamsa będzie można jednak wysłuchać online w późniejszym terminie, w ramach seminarium organizowanego przez Katedrę Archeologii Egiptu i Nubii WA UW,  21 marca o godz. 16:45.

Stacja Badawcza w Kairze CAŚ UW zaprasza na wykład dr. Matthew Adamsa pt. „More than a Valley of the Kings: Abydos in Early Egypt”. Wykład odbędzie się w cyklu Kazimierz Michałowski Memorial Lectures.

Abstrakt: „Sustained work on the Early Dynastic components of ancient Abydos over the last two decades has resulted in important new understandings of the nature of the site at the beginning of Egyptian history. The results of the New York University mission’s work in north Abydos at a series of enigmatic monumental constructions contemporary with the Abydos royal cemetery of Dynasties I and II, will be discussed, including the most recent discoveries at the north Abydos brewery.”

Dr. Matthew Adams (New York University, Institute of Fine Arts) jest archeologiem specjalizującym się w archeologii predynastycznego i wczesnodynastycznego Egiptu. Kieruje badaniami wykopaliskowymi w Abydos, jednym z najważniejszych ośrodków Górnego Egiptu.

Cykl Kazimierz Michałowski Memorial Lecture Series (KaMMeL) jest organizowany przez Stację Badawczą CAŚ UW w Kairze dla upamiętnienia dokonań prof. Kazimierza Michałowskiego, pioniera polskich badań archeologicznych w Egipcie i twórcy polskiej archeologii śródziemnomorskiej.

• Poniedziałek, 13 marca 2023 r. o godz. 18.00 (czasu kairskiego)

Wykład odbędzie się w formie hybrydowej, w Stacji Badawczej CAŚ UW w Kairze (ul. Mahalla 11, Heliopolis, Kair) oraz online. Aby wziąć w nim udział osobiście lub otrzymać link należy napisać na adres cairo.pcma@uw.edu.pl