Konferencja „Polacy nad Nilem 2019-21”: program i rejestracja

Doroczna konferencja poświęcona polskim badaniom archeologicznym w Egipcie, Sudanie i – od niedawna – w Etiopii odbędzie się online w dniach 21–23 czerwca 2021 r.  Konferencję „Polacy nad Nilem” współorganizuje Katedra Archeologii Egiptu i Nubii, Wydziału Archeologii UW oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.

W ciągu trzech dni konferencji zaprezentowanych zostanie prawie 40 referatów, z których większość będzie przedstawiać najnowsze wyniki badań. Ponieważ w 2020 roku konferencja nie mogła się odbyć z powodu pandemii koronawirusa, w programie tegorocznej edycji znalazły się prezentacje związane z pracami terenowymi prowadzonych w sezonach 2019, 2020 oraz zimą i wiosną 2021 roku. Towarzyszyć im będą także opracowania tematyczne. Chociaż większość referatów zostanie wygłoszona w języku polskim, w programie znalazło się też kilka prezentacji anglojęzycznych.

Wykład gościnny: poniedziałek, 21 czerwca 2021

Dr Mohamed Ismail Khaled (Julius-Maximilians-Universität Würzburg):
Changing Old Paradigms: Current research on the pyramid complex of Sahura at Abusir”