Nowość: Budowle obronne w Górnej Nubii

Nowa książka dr. Mariusza Drzewieckiego z CAŚ UW jest już dostępna w księgarni Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to pozycja popularnonaukowa, która opowiada o badaniach archeologicznych w Sudanie.

Książka ta przybliża fascynujący świat niezwykle zróżnicowanych budowli obronnych wznoszonych przez wiele stuleci w rejonie Górnej Nubii (dzisiejszy północny i centralny Sudan). Można ją też jednak czytać jako swoisty „przewodnik po archeologii”. Prowadzona w swobodnym stylu narracja wciąga czytelnika w codzienność archeologów, pokazuje, w jaki sposób przygotowują się do prowadzenia badań, z jakimi problemami muszą się mierzyć w ich trakcie, stawia też nowe pytania badawcze i zachęca do własnych poszukiwań.

Jest to druga książka w serii „PCMA Archaeological Guides„.

Mariusz Drzewiecki, Budowle obronne w Górnej Nubii na podstawie badań archeologicznych i etnologicznych, Warszawa: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, CAŚ UW, 2020

Czytaj więcej o książce