Międzynarodowa Szkoła Letnia w Pafos: AuAr2023

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Szkole Letniej „Augmented Archaeology. Archaeological research projects and modern science” (AuAr 2023), która odbędzie się we wrześniu w Pafos (Cypr).

Organizatorami AuAr 2023 jest Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz partnerzy projektu „MA-P Maloutena i Agora w planie urbanistycznym Pafos: Modelowanie miejskiego krajobrazu stolicy hellenistycznego i rzymskiego Cypru”, tj. Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, we współpracy z Instytutem Archeologii Klasycznej Uniwersytetu Hamburskiego.

Kurs łączy część teoretyczną, czyli wykłady prowadzone w siedzibie Stacji Badawczej na Cyprze CAŚ UW z praktyką terenową w zakresie technik dokumentacji wykopaliskowej i prospekcji nieinwazyjnej. Wszystkie warsztaty terenowe będą prowadzone w Parku Archeologicznym Nea Paphos. Zajęcia AuAr 2023 obejmują takie tematy jak: finansowanie projektu i budowanie zespołu, koordynacja prac terenowych interdyscyplinarnego zespołu badawczego, nieinwazyjne badania geofizyczne, zastosowanie danych teledetekcyjnych i fotogrametrycznych, plany zarządzania danymi, w tym danymi przestrzennymi (GIS i WebGIS).

Udział w AuAR 2023 jest bezpłatny.

Uczestnicy muszą pokryć koszty podróży, zakwaterowania i ubezpieczenia podróżnego. Istnieje możliwość bezpłatnego zakwaterowania w Stacji Badawczej CAŚ UW w Pafos. AuAr 2023 jest finansowany z programu Uniwersytetu Warszawskiego „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (2020-2026)”. Priorytetowy Obszar Badawczy IV „Nauki humanistyczne: Przekraczanie granic, poszerzanie możliwości”.

Szczegóły dotyczące programu, warunków udziału i rejestracji można znaleźć na stronie AuAr 2023.