Nabór wniosków na stypendium Ifao i CAŚ UW w Kairze

Już po raz czwarty Institut français d’archéologie orientale (IFAO) oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego (CAŚ UW) zapraszają do składania aplikacji na 16-miesięczne stypendium post-doktorskie w Kairze.

Zadaniem stypendysty będzie zorganizowanie międzynarodowego dwudniowego seminarium lub warsztatów na temat związany ze starożytnością lub średniowieczem Afryki północno-wschodniej (Egiptu i/lub Nubii) oraz przygotowanie publikacji materiałów pokonferencyjnych. Oczekuje się, że stypendysta podczas stypendium będzie mieszkał w Kairze i będzie dzielił swój czas pomiędzy Stację Badawczą CAŚ UW oraz IFAO.

Kandydat musi posiadać stopień doktora w dyscyplinie związanej z badaniami nad starożytnością lub średniowieczem Afryki północno-wschodniej i/lub Bliskiego Wschodu, uzyskany najdalej 7 lat temu.

Stypendium rozpoczyna się 1 marca 2022 r. i trwa 16 miesięcy. Konferencja organizowana przez stypendystę odbędzie się w Kairze w 2022 roku.

Termin składania wniosków upływa 15 listopada 2021 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w Ogłoszeniu konkursowym (PDF)