Radosław Karasiewicz-Szczypiorski profesorem UW

Z przyjemnością informujemy, że uchwałą Senatu Uniwersytetu Warszawskiego nr 423, z dn. 22 maja 2024 r. dr hab. Radosław Karasiewicz-Szczypiorski otrzymał pozytywną opinię w sprawie zatrudnienia na Uniwersytecie Warszawskim na stanowisku profesora uczelni.

Pracownik naukowy Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik stacji badawczej UW w Gruzji oraz polsko-gruzińskiej ekspedycji która od ponad 10 lat bada pozostałości rzymskiego fortu Apsaros (Gonio, Gruzja). Wcześniej badacz poszukiwał śladów obecności rzymskiego wojska na Krymie (Ukraina). Jego największe odkrycie: dom dowódcy garnizonu w Apsaros i znajdujące się tam mozaiki podłogowe. Jego największe archeologiczne marzenie: znaleźć rzymski fort Fasis w ujściu rzeki Rioni (Gruzja).

Zobacz biografię naukową i listę publikacji dr. hab. Radosława Karasiewicza-Szczypiorskiego: link.