Rejestracja na konferencję „Sudan Studies”

Od 1 lipca otwarta jest rejestracja dla uczestników konferencji Sudan Studies, która odbędzie się w Muzeum Narodowym w Warszawie 4 września 2021 r. Wśród organizatorów tegorocznej edycji konferencji jest Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencja, której inicjatorem jest Durham University Sudan & Egyptology Study Group, poświęcona jest zagadnieniom związanym nie tylko z archeologią, ale także z badaniami nad współczesnym Sudanem oraz jego mieszkańcami.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczna konferencja będzie miała formę hybrydową. Część wystąpień odbędzie się w Sali kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie i będzie transmitowana na żywo w Internecie (4.09.2021). Uczestnicy, którzy nie będą mogli przyjechać do Warszawy, wygłoszą swoje prezentacje on-line (5.09.2021). Łącznie będzie to ponad 40 referatów w języku angielskim przedstawionych przez badaczy z pięciu kontynentów. W czasie konferencji będzie można także zapoznać się z dziesięcioma plakatami naukowymi. Pełny program konferencji zostanie wkrótce ogłoszony.

Uczestnictwo w konferencji jest nieodpłatne, zarówno dla słuchaczy, którzy przyjdą do Muzeum Narodowego, jak i tych którzy będą chcieli korzystać z transmisji w Internecie. Jedyne ograniczenie może dotyczyć liczby osób biorących udział w sesjach zaplanowanych w Warszawie i będzie to zależne od obowiązujących we wrześniu restrykcji (informacje na ten temat będą przesyłane do wszystkich zarejestrowanych uczestników na kilka dni przed konferencją).

Wykład inauguracyjny wygłosi dr hab. Dobrochna Zielińska (WA UW): „Between Byzantium and Africa. Understanding Medieval Nubian Culture through its Art”

Zaplanowane są również trzy wykłady plenarne, które wygłoszą: Prof. Julia Budka (LMU University of Munich, Niemcy), Dr Daniel Antoine (British Museum, Wielka Brytania) oraz Dr Fawzi Hassan (University of Neelain, Sudan).

Informacje na temat konferencji można śledzić na stronie www.sudan-conference.com