Wykład dr. Hishama Elleithy na Uniwersytecie Warszawskim

We wtorek, 17 października, odbędzie się wykład dr. Hishama Elleithy pt. „Thebes West: The Excavation, Restoration, and Site Management of the Tombs TT 416 and TT 417 at el-Khokha – Qurna”.

Dr. Hisham Elleithy jest archeologiem i egiptologiem, dyrektorem i współkierownikiem kilku ekspedycji archeologicznych prowadzących prace w dolinie Nilu, głównie w regionie dzisiejszego Luksoru, na terenie nekropoli Tebańskiej. Pełni też funkcję Podsekretarza Stanu w Najwyższej Radzie Starożytności przy Ministerstwie ds. Turystyki i Starożytności Egiptu. Na zaproszenie Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej i Wydziału Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego przyjechał z wizytą studyjną na Uniwersytet Warszawski.

Wykład odbędzie się we wtorek, 17 października o godz. 16.45 w ramach Seminarium Katedry Archeologii Egiptu i Nubii WA UW. Można w nim wziąć udział w formie zdalnej na platformie Google Meet.

Link do wykładu: https://meet.google.com/uge-vueb-ngo