Piknik Odkryj UW! Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoiska podczas jubileuszowego Pikniku Rodzinnego ODKRYJ UW! Kampus Główny. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili poznając nasze badania poprzez przygotowane przez nas atrakcje.
Równie gorąco dziękujemy również wszystkim którzy wsparli Centrum podczas przygotowywania i prowadzenia naszych prezentacji. Były one skierowane nie tylko do najmłodszych, ale także do dorosłych, choć jednak to z dziećmi spędziliśmy najwięcej czasu  – szczególnie Ola Zych, która układała raz po raz puzzle, wspierana przez Joannę Rądkowską, a także Marta Mierzejewska i Ula Wicenciak, które szkoliły nowe pokolenie ceramologów. 
Młodzież interesowała się też starożytnym rybołówstwem, o którym opowiadała Agnieszka Szulc-Kajak no i oczywiście kośćmi zwierząt pokazywanymi przez Ulę Iwaszczuk. Zaś dorośli oglądali z zainteresowaniem makietę teatru aleksandryjskiego, słuchali opowieści Iwony Zych o życiu intelektualnym w tym mieście i chcieli wiedzieć więcej o Berenike i kadzidlanym szlaku prezentowanym przez Joannę Rądkowska. Byli też tacy, którzy uważnie studiowali mapę ilustrującą zasięg naszych badań, plansze z opisem niektórych naszych dokonań i publikacje rezultatów naszych wykopalisk i zadawali pytania, na które odpowiadała reszta ekipy.
W Gaju Oliwnym prezentowały się poprzez opowieść o oliwce i oliwie projekty libańskie. Lepienie lampek oliwnych prowadzone przez Magdę Makowską było jak zwykle oblegane przez tłum chętnych, podobnie jak i pokazy przygotowywania produktów na bazie oliwy. Studenci IA UW uczestniczący w pokazach opowiadali o historii oleokultury. 
Udział wzięli:
Urszula Iwaszczuk, Marta Mierzejewska, Agnieszka Pieńkowska, Joanna Rądkowska, Agnieszka Szulc-Kajak, Agnieszka Szymczak, Mahmoud El-Tayeb, Urszula Wicenciak, Aleksandra Zych, Iwona Zych, wsparła nas też pod koniec Zosia Kowarska. 
Gaj Oliwny przygotowali Ewa Chrzanowska, Magda Makowska,Tomasz Waliszewski i studenci z Instytutu Archeologii.  
Logistycznie i organizacyjnie wsparli nas Szymon Maślak i Dariusz Wolski. 
Zaś materiały, z których korzystaliśmy przygotowali Marta Momot oraz Ewa Czyżewska-Zalewska, Marek Puszkarski i Łukasz Rutkowski. 
Fot. A. Szymczak, U. Wicenciak