Current Research in Egyptology – młodzi egiptolodzy będą obradować w Krakowie

W przyszłym roku w Krakowie odbędzie się 17 międzynarodowa konferencja Current Research in Egyptology. Uczestnikami tych dorocznych kongresów są młodzi badacze zajmujący się starożytnym Egiptem i Sudanem, od prehistorii po okres islamski. Do końca listopada można nadsyłać propozycje referatów i posterów.
Idea konferencji narodziła się w 2000 roku na Uniwersytecie Oksfordzkim, którzy chcieli stworzyć forum wymiany myśli i doświadczeń badawczych dla wśród studentów i doktorantów zajmujących się egiptologią, archeologią Egiptu i pokrewnymi dziedzinami. Od tego czasu, co roku konferencję gościł inny ośrodek uniwersytecki, głównie na wyspach brytyjskich. Przyszłoroczna konferencja będzie drugą w historii tej imprezy, która odbędzie się poza granicami Wielkiej Brytanii.
Gospodarzem krakowskiej odsłony CRE będzie Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś wśród współorganizatorów są  Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW, Ośrodek Badań nad Antykiem Europy Południowo-Wschodniej UW, Koło Naukowe Starożytnego Egiptu “Kemet”, UW i Sekcję Egiptologii w Zakładzie Wschodu Starożytnego UW.
Konferencja odbędzie się w Krakowie w dniach 4–7 maja 2016 r.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Więcej informacji o warunkach uczestnictwa w 2 cyrkularzu i na stronie konferencji.