Organizatorami tego wydarzenia są kuwejcka Narodowa Rada ds. Kultury, Sztuki i Piśmiennictwa (NCCAL), Ambasada RP w Kuwejcie oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego (CAŚ UW).
Wernisaż wystawy odbył się w Muzeum Narodowym w Kuwejcie i był okazją do wręczenia odznak Bene Merito kierownikowi misji, prof. Piotrowi Bielińskiemu oraz Sekretarzowi Generalnemu Narodowej Rady ds. Kultury, Sztuki i Piśmiennictwa, J.E. Alemu H. Al-Jouha.
Kuwejcko–polska misja archeologiczna została zainicjowana w 2006 r., kiedy to nawiązała współpraca pomiędzy NCCAL a Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. Kierownikiem misji jest prof. Piotr Bieliński. Pierwsze prace wykopaliskowe ruszyły w 2007 roku w pustynnym regionie Al-Subiyah, gdzie badano kamienne grobowce tumulusowe. W ciągu kolejnych lat zakres prac misji na terenie północnego Kuwejtu poszerzał się, o badania pustynnych studni (2008–2012 r.), badania cmentarzysk tumulusowych (2009–2012 r.) oraz wykopaliska na stanowisku Bahra 1, w osadzie z okresu Ubaid (od 2009 r.). Rozpoczęły się też kolejne projekty na wyspie Fajlaka u wybrzeży Kuwejtu, znanej ze swych stanowisk archeologicznych. Były to badania powierzchniowe (2012 r.), wykopaliska na stanowiskach Qusur (2011 i 2013 r.) i Kharaib el-Desht (od 2013 r.), a także badania podwodne wybrzeża wyspy.
Scenariusz wystawy oraz plansze wystawowe przygotował dr Łukasz Rutkowski. Na wystawie wykorzystano zdjęcia pochodzące z badań wszystkich polskich ekspedycji pracujących w Kuwejcie. Wystawie towarzyszył dwujęzyczny katalog (w wersji arabsko- i angielskojęzycznej).