Konferencja: Polacy nad Nilem

Zakład Archeologii Egiptu i Nubii Instytutu Archeologii UW oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW zapraszają na konferencję "Polacy nad Nilem, sezon 2016/17", która odbędzie się w dniach 12–14 czerwca 2017 roku.

Podczas trzech dni konferencji wygłoszonych zostanie 36 referatów. Większość z nich będzie dotyczyła wyników najnowszych badań polskich misji archeologicznych w Egipcie i Sudanie. Nie zabraknie jednak również informacji na temat udziału polskich badaczy w projektach prowadzonych przez ośrodki zagraniczne, poruszane będą również tematy z zakresu badań ikonograficznych, papirologicznych, egiptologicznych i antropologicznych.

Specjalna sesja poświęcona zostanie wydarzeniom rocznicowym: 80-leciu wykopalisk w Edfu, a także 90-leciu nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Egiptem. Z tymi jubileuszami wiążą się okolicznościowe wystawy.

Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Elizabeth Bolman (Temple University w Filadelfii), która wygłosi wykład: „The Red Monastery Church (Upper Egypt) in Context” (13 czerwca, godz. 18.00).

poniedziałek,12 czerwca 2017
Pałac Tyszkiewiczów-Potockich
Krakowskie Przedmieście 32
wtorek–środa, 13–14 czerwca 2017
Instytut Archeologii UW (Szkoła Główna), sala 209
Krakowskie Przedmieście 26/28

Szczegóły w załącznikach, a także na stronie www.pnnarchiwum.uw.edu.pl

Wstęp wolny