Dr hab. prof. ucz. Artur Obłuski dyrektorem CAŚ UW

4 października prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, wręczył akty powołania prodziekanom ds. studenckich, dyrektorom jednostek oraz dyrektorom ds. kształcenia w kadencji 2024–2028. W Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej na stanowisko Dyrektora powołany został ponownie dr hab. prof. ucz. Artur Obłuski.

Dr hab. Artur Obłuski prof. ucz. był dyrektorem CAŚ UW w kadencji 2020–2024, a w latach 2018–2020 pełnił obowiązki dyrektora. Od 2015 do 2020 r. kierował Stacją Badawczą CAŚ UW w Kairze. Jest kierownikiem ekspedycji CAŚ UW w Starej Dongoli oraz Ghazali w Sudanie. Na badania i konserwację pierwszego z tych stanowisk otrzymał dwa granty Europejskiej Rady ds. Badań oraz granty Narodowego Centrum Nauki i ALIPH Foundation.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na średniowiecznej Nubii, w szczególności na monastycyzmie nubijskim, a także na funkcjonowaniu i planowaniu antycznych i średniowiecznych ośrodków miejskich.

Zobacz biografię naukową i listę publikacji dr. hab. Artura Obłuskiego, prof. ucz.

Zobacz ogłoszenie ona stronie główniej Uniwersytetu Warszawskiego.