Zmiana kierownictwa Stacji Badawczej w Kairze CAŚ UW

Podczas ostatniego posiedzenia Rady CAŚ UW w dn. 30 kwietnia 2024 r. zatwierdzone zostały zmiany w kierownictwie Stacji Badawczej w Kairze Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Obowiązki kierownika Stacji zostały powierzone Tomaszowi Kani. Jednocześnie dziękujemy odchodzącej dr hab. Annie Wodzińskiej za sprawowanie tej funkcji.

Tomasz Kania jest arabistą. Z CAŚ UW był już związany w latach, 2014–2017, kiedy to pracował jako asystent Dyrektora Stacji Badawczej w Kairze. Posiada bogate doświadczenie w zakresie zarządzania, w tym kierowania placówkami zagranicznymi. Jako pracownik humanitarny pracował z polskimi i międzynarodowymi organizacjami w Libanie, Jemenie, gdzie założył misję humanitarną, w Ukrainie oraz w Polsce, gdzie był odpowiedzialny za prowadzenie biur regionalnych.

Stacja Badawcza w Kairze CAŚ UW została założona w 1959 roku przez prof. Kazimierza Michałowskiego. Jej misją jest zapewnienie wsparcia polskim naukowcom i studentom prowadzącymi badania w Egipcie, a także budowa potencjału polskich badań w regionie, w szczególności w dolinie Nilu.

Czytaj więcej o Stacji Badawczej w Kairze