„Chrysomallos. Polscy archeolodzy nad Morzem Czarnym i na Kaukazie” – program konferencji

Znany jest już program konferencji archeologicznej „Chrysomallos. Polscy archeolodzy nad Morzem Czarnym i na Kaukazie”. Odbędzie się ona w trybie hybrydowym we czwartek, 11 kwietnia.

Podczas konferencji zaprezentowanych zostanie kilkanaście wystąpień na temat najnowszych rezultatów polskich badań wykopaliskowych w Armenii, Gruzji,  oraz prac studyjnych z udziałem polskich badaczy nad materiałami z terenów basenu Morza Czarnego oraz Kaukazu. Odbędą się również promocje dwóch nowoopublikowanych książek: „The Roman Frontier in Georgia” autorstwa Radosława Karasiewicz-Szczypiorskiego oraz „Chrysomallos. Polish Archaeologists in the Black Sea Region. Światowit Supplement Series C: Pontica et Caucasica”, tom 4, pod redakcją Marcina Matery i Radosława Karasiewicz-Szczypiorskiego.

Program konferencji (PDF).

Konferencja odbędzie się w Budynku „Szkoły Głównej” (Wydział Archeologii UW) w sali 2.12. Można w niej również wziąć udział zdalnie, na platformie Google Meet. Oto link do spotkania: https://meet.google.com/uky-drct-rbc

Organizatorami konferencji są Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej i Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Badawcze im. S. Krukowskiego w Kutaisi.

Profil konferencji „Chrysomallos” w serwisie Facebook (link).