Rezerwuj czas: konferencja „Polacy nad Nilem”

Doroczna konferencja „Polacy nad Nilem” poświęcona polskim badaniom archeologicznym w Egipcie i Sudanie odbędzie się w dniach 21–23 czerwca 2023 r. w trybie hybrydowym. Po raz pierwszy wszystkie wystąpienia na konferencji zaprezentowane zostaną w języku angielskim.

Wydarzenie współorganizuje Katedra Archeologii Egiptu i Nubii, Wydziału Archeologii UW oraz Zakład Studiów Afrykańskich Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW. W ciągu trzech dni zaprezentowanych zostanie 30 referatów na temat najświeższych badań polskich projektów terenowych w Egipcie i Sudanie. Tradycyjnie na konferencji będą też prezentowane obronione niedawno doktoraty i habilitacje.

W trakcie konferencji (we czwartek, 22.06, o godz. 18:00). odbędzie się też wykład gościnny pt. „Recent research and discoveries in the First Nile Cataract region: A collaboration between the Aswan-Kom Ombo Archaeological Project AKAP and the BORDERSCAPE Project”. Wygłosi go prof. Maria Carmela Gatto z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk.

Program konferencji (PDF).

Rejestracja na stronie konferencji www.polacynadnilem.uw.edu.pl