Prof. Michał Gawlikowski członkiem zagranicznym Académie des Inscriptions et Belles-Lettres

Podczas marcowego posiedzenia francuskiej Académie des Inscriptions et Belles-Lettres  profesor Michał Gawlikowski został wybrany na członka zagranicznego tego zasłużonego towarzystwa naukowego.

Académie des Inscriptions et Belles-Lettres (fr. Akademia Inskrypcji i Literatury Pięknej) to towarzystwo naukowe założone w 1663 r. Jej członkowie prowadzą badania historyczne, archeologiczne i językowe. Jest to jedna z pięciu akademii wchodzących w skład Institut de France (Instytutu Francji). W jej skład wchodzi 55 akademików narodowości francuskiej i 40 członków innych narodowości, a także 50 francuskich i 40 zagranicznych członków korespondencyjnych.

Prof. Michał Gawlikowski, archeolog i epigrafik, były dyrektor Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego i wieloletni kierownik ekspedycji CAŚ UW w Palmyrze, był zagranicznym członkiem korespondencyjnym Académie des Inscriptions et Belles-Lettres od 2004 roku. Prof. Gawlikowski jest obecnie jedynym Polakiem w tym elitarnym gronie.