Ruszyła rekrutacja na szkolenia i warsztaty dla przewodników i biur podróży w ramach oferty „Partner polskiej archeologii”

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego przygotowało propozycję dla biur podróży: spotkanie z archeologiem, prezentacje wykopalisk, szkolenia merytoryczne czy też pomoc w budowaniu „szytych na miarę” programów wycieczek.

Archeolodzy z CAŚ UW pracują w dziesięciu krajach basenu Morza Śródziemnego, Afryki Północnej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu, na Półwyspie Arabskim i Zakaukaziu. O ich odkryciach donoszą często media polskie i zagraniczne. Jednak te informacje rzadko trafiają do polskich turystów odwiedzających kraje, gdzie trwają polskie badania archeologiczne. Aby to zmienić, CAŚ UW chce dotrzeć do organizatorów turystyki. Eksperci z CAŚ UW oferują im swą specjalistyczną wiedzę o najnowszych fascynujących odkryciach, a tam, gdzie to możliwe – także unikalną możliwość zajrzenia za kulisy wykopalisk archeologicznych.

Więcej informacji dotyczących oferty oraz formularz zgłoszeniowy TUTAJ