„Partner polskiej archeologii” Oferta szkoleń i warsztatów dla przewodników i biur podróży

Temat: Archeoturystyka

– Online (szkolenie w formie webinaru)
lub
– Stacjonarne w Warszawie, w siedzibie Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW, ul. Prosta 69
1 dzień (8 godzin lekcyjnych, 10.00–16.00 z przerwami)
12 stycznia 2023 (online)
lub
13 stycznia 2023 (stacjonarne)

od 449 zł do 549 zł netto*

*Koszt zależy od daty rejestracji. Przy rejestracji do 12 grudnia 2022, godz. 23.59, koszt wynosi 449 zł netto. Po tej dacie obowiązuje cena 549 zł.

Dane do przelewu:
Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW
ul. Prosta 69 (VI piętro)
nr konta w banku Millenium: 21 1160 2202 0000 0002 6116 7300

Prośby o potwierdzenie wpłaty prosimy kierować na adres anna.brzozowska.erc@uw.edu.pl

Aby zapisać się na szkolenie, wypełnij formularz online!

Dr Dorota Dzierzbicka: d.dzierzbicka@uw.edu.pl

Na szkolenie serdecznie zapraszamy przewodników turystycznych, pilotów wycieczek, przedstawicieli biur podróży i innych podmiotów branży turystycznej, którzy chcą zdobyć wiedzę na temat archeologicznych atrakcji turystycznych, najnowszych odkryć i pracy archeologów.

• Oprowadzasz lub wysyłasz wycieczki do krajów basenu Morza Śródziemnego, na Bliskim Wschodzie, w Afryce lub na Zakaukaziu? Zaktualizuj swoją wiedzę o odkryciach archeologicznych w tych regionach!
  • Planujesz programy wycieczek? Zdobądź pomysły na wyjątkowe wycieczki tematyczne i wyprawy poza utartymi szlakami!
  • Chcesz zdobyć materiały do wykorzystania przy budowaniu przyszłych ofert i obsłudze wycieczek? Dostaniesz je w pakiecie!
  • Chcesz otrzymać certyfikat „Partnera polskiej archeologii”? Zapisz się na to szkolenie!
Temat
Tematem szkolenia jest archeoturystyka. Podczas zajęć omówimy następujące zagadnienia:

Opowiemy Ci, jak wygląda praca współczesnego archeologa w terenie, w tym wiele ciekawostek, którymi potem możesz się dzielić z uczestnikami wycieczek.
– Skąd archeolog wie, gdzie kopać?
– Łopata i pędzelek, czy raczej dron i georadar, czyli czym pracuje współczesny archeolog?
– Co się dzieje z zabytkiem po wyjściu z ziemi?
– Takie coś z takim czymś, czyli o meandrach interpretacji archeologicznej
– Nie tylko archeolodzy pracują przy wykopaliskach, czyli po co na wykopie chiropterolog?

Omówimy praktyczne tematy:
– Turystyczny savoir-vivre na stanowisku archeologicznym
– Archeologia zaangażowana i społeczna odpowiedzialność w turystyce
– Krótki przewodnik, gdzie i jak możemy zdobywać rzetelne i przystępnie podane informacje o archeologicznych odkryciach.

Nasi specjaliści opowiedzą o pracy na stanowiskach archeologicznych, które biorą udział w programie CAŚ UW „Archeologia dla każdego”: Paphos (Cypr), Gonio-Apsaros (Gruzja), Tyr (Liban), Aleksandria, Deir el-Bahari i Naqlun (Egipt), Stara Dongola i Soba (Sudan). Opowiedzą też o nietuzinkowych atrakcjach w swoich regionach.
– Dowiesz się, jakie wyzwania niesie ze sobą praca na danym stanowisku
– Usłyszysz o najnowszych, niepublikowanych jeszcze odkryciach, teoriach i planach
– Poznasz nowe, wcześniej nieznane zabytki i atrakcje na stanowisku i w okolicy
– Dowiesz się, jak dojechać, kiedy zwiedzać i uzyskasz inne porady praktyczne
– Co w okolicy? Uzyskasz pomysły na trasy tematyczne i wycieczki szyte na miarę.

Dlaczego warto wziąć udział?
– Zdobędziesz wiedzę. Otrzymasz informacje o archeologii i stanowiskach archeologicznych bezpośrednio od specjalistów.
– Otrzymasz materiały. Dostaniesz ciekawe propozycje tras, wycieczek i praktyczne informacje do wykorzystania w pracy.
– Dostaniesz certyfikat. Otrzymasz dokument potwierdzający udział w szkoleniu organizowanym przez Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Posted in: