Projekt CAŚ UW na Europejskich Dniach Badań i Innowacji

W ramach Europejskich Dni Badań i Innowacji dr Tomomi Fushiya z CAŚ UW weźmie udział w debacie organizowanej przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC). Będzie reprezentować projekt „UMMA – the community of a Medieval African capital city” finansowany z grantu ERC.

Kierownik tego projektu, dr hab. Artur Obłuski otrzymał niedawno nagrodę w konkursie ERC na angażowanie społeczeństwa w badania naukowe (Public Engagement with Research Award). Wyróżniono go za prowadzenie działań z zakresu archeologii angażującej w trakcie badań w Starej Dongoli w Sudanie. Działania te koordynuje dr Tomomi Fushiya.

Europejskie Dni Badań i Innowacji są sztandarowym wydarzeniem organizowanym przez Komisję Europejską, w którym biorą udział naukowcy, przedsiębiorcy i obywatele, dyskutując nad kształtowaniem przyszłości badań oraz innowacji w Europie i poza nią.

W tegorocznej debacie wystąpią przedstawiciele kilku projektów ERC. Dr Fushiya weźmie udział w panelu poświęconym sposobom zwiększenia zaufania do nauki. Odbędzie się on 29 września w godz. 14:00–14:45.

Debatę można będzie śledzić na żywo po zarejestrowaniu na platformie ERC.

Link do wydarzenia: https://erc.europa.eu/event/european-research-and-innovation-days-2022