Konferencja „Polacy nad Nilem 2021-22” – program i rejestracja

Doroczna konferencja poświęcona polskim badaniom archeologicznym w Egipcie i Sudanie odbędzie się w dniach 20–22 czerwca 2022 r.  W ciągu trzech dni konferencji zaprezentowanych zostanie 30 referatów, z których większość będzie przedstawiać najnowsze wyniki badań.

Konferencja odbywać się będzie w trybie hybrydowym, na Wydziale Archeologii UW (sala 2.12) oraz poprzez Zoom.

Konferencję „Polacy nad Nilem” współorganizuje Katedra Archeologii Egiptu i Nubii, Wydziału Archeologii UW oraz Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.

Wykład gościnny: poniedziałek, 20 czerwca 2022, godz. 18.00:
Prof. Gianluca Miniaci (University of Pisa) –
„The Discovery of the Treasure of Queen Ahhotep (c. 1550 BC) and its unsolved enigmas”

Program konferencji (PDF)

Aby otrzymać link do transmisji na platformie Zoom niezbędna jest rejestracja na stronie konferencji (link do rejestracji).