Wykopaliska w Omanie zapraszają studentów

Ekspedycja CAŚ UW zaprasza studentów do udziału w projekcie wykopaliskowym w Omanie. Do projektu poszukiwani są studenci archeologii po drugim roku studiów licencjackich, którzy są poważnie zainteresowani archeologią starożytnego Bliskiego Wschodu.

Badania prowadzone są na stanowiskach położonych w dolinie Qumayrah, w Górach Hadżar w płn. Omanie. W ramach obecnego projektu badane są osady z epoki brązu i żelaza. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć tutaj: Dolina Qumayrah.

Ekspedycja zapewnia bilety lotnicze, wizy i pokrywa koszty utrzymania na miejscu. Studenci będą zarówno pracować w polu, jak i nad materiałem zabytkowym i dokumentacją.

Termin wykopalisk: początek listopada–połowa grudnia (ok. 6 tygodni)

Szczegółowe informacje i zgłoszenia: prof. Piotr Bieliński, p.bielinski@uw.edu.pl lub dr Agnieszka Pieńkowska a.pienkowska@uw.edu.pl

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi co roku kilkanaście ekspedycji archeologicznych w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Część z nich oferuje możliwość udziału studentom Uniwersytetu Warszawskiego i innych uczelni.

Informacje na temat możliwości udziału studentów i wolontariuszy w badaniach wykopaliskowych pojawiają się m.in. na profilu CAŚ UW na Facebooku.