Nikozja: wręczenie odznaczeń za rozwijanie polsko-cypryjskiej współpracy w archeologii

W Nikozji, 10 maja 2022 r., podczas koncertu zorganizowanego przez Ambasadę RP z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń za rozwijanie polsko-cypryjskiej współpracy naukowej w dziedzinie archeologii i za pozytywne kreowanie wizerunku Polski w świecie. J.E. Ambasador RP, Irena Lichnerowicz-Augustyn wręczyła je polskim archeologom pracującym w Nea Pafos.

Prof. Ewdoksia Papuci-Władyka, z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego, kierowniczka Stacji Badawczej na Cyprze CAŚ UW, otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Dr Henryk Meyza z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk, wieloletni kierownik ekspedycji CAŚ UW w Nea Pafos został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, zaś dr Łukasz Miszk z IA UJ, obecnie post-doc w CAŚ UW, odebrał Złoty Krzyż Zasługi.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy.