Grant i stypendium dla dr. Mariusza Gwiazdy

Dr Mariusz Gwiazda z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW otrzymał finansowanie z dwóch instytucji: Dumbarton Oaks (Uniwersytet Harvarda) oraz Centrum Badań nad Cywilizacjami Starożytnymi (CRAC) UW.

Dr Gwiazda wyjedzie na letnie stypendium w Dumbarton Oaks. W ramach swojego pobytu prowadzić będzie badania poświęcone Marei (Egipt) w kontekście przemian urbanistycznych u schyłku starożytności. Dwumiesięczny projekt będzie realizowany w Waszyngtonie. Planowana data rozpoczęcia pobytu to czerwiec 2022 r. Dumbarton Oaks to instytut badawczy wspierający studia bizantynistyczne i stanowi część Uniwersytetu Harvard. Poprzez program stypendialny instytut zaprasza naukowców z całego świata na roczne lub letnie pobyty w celu prowadzenia własnych badań. Więcej informacji na temat tej instytucji można znaleźć na stronie: www.doaks.org/ .

Dofinansowanie z piątego rozdania Małych Grantów CRAC uzyskała aplikacja dr. Gwiazdy o wsparcie prezentacji i upowszechniania wyników badań archeologicznych Ekspedycji Marea na Dwunastym Międzynarodowym Kongresie Studiów Koptologicznych w Brukseli. Małe Granty CRAC mają na celu wspieranie aktywności naukowej i upowszechnianie wyników badań nad starożytnością na UW. Wsparcie przeznaczone jest dla działań, które w wymierny sposób przyczynią się do lepszej jakości badań i publikacji starożytniczych i umocnienia kontaktów zagranicznych oraz pozycji międzynarodowej UW. Konkursy ogłaszane są cztery razy do roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.crac.uw.edu.pl.