W CAŚ UW powstały trzy zakłady: Studiów Afrykańskich, Lewantyńskich i Środkowowschodnich

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW zmienia strukturę wewnętrzną. Powołane zostały trzy zakłady, które będą skupiać badaczy zajmujących się różnymi rejonami szeroko pojętego świata śródziemnomorskiego. Na czele każdego z nich będą stali kierownicy wybrani na czteroletnią kadencję.

Badania w ramach zakładów będą prowadzone nie tylko w oparciu o wyniki prac ekspedycji terenowych i badań laboratoryjnych, ale będą też przygotowywane opracowania na podstawie studiów archiwalno-bibliotecznych m.in. nad dokumentacją ze starszych projektów CAŚ UW.

Największą spośród nowo powołanych jednostek jest Zakład Studiów Afrykańskich, w skład którego weszli naukowcy zajmujący się zagadnieniami związanymi z archeologią i dziedzinami pokrewnymi dotyczącymi kultur i cywilizacji rozwijających się terenie Afryki, ze szczególnym uwzględnieniem północnego wybrzeża kontynentu i Afryki Subsaharyjskiej. Bieżące projekty tego zakładu koncentrują się w Egipcie i Sudanie, a także w Tunezji i Etiopii. Kierownikiem zakładu został dr Robert Mahler.

Badania prowadzone w obrębie Zakładu Studiów Lewantyńskich koncentrują się na zagadnieniach związanych z szeroko pojętą archeologią obszarów Azji Mniejszej, Syro-Palestyny i Cypru. Obecnie pracownicy tego zakładu prowadzą badania terenowe na Cyprze oraz w Libanie. Kierownictwo zakładu objął dr Francisco J. Núñez.

Zakład Studiów Środkowowschodnich prowadzi badania archeologiczne obszarów od Zakaukazia i Wyżyny Irańskiej, przed dorzecza Tygrysu i Eufratu po Półwysep Arabski. Pracownicy zakładu kierują projektami terenowymi w Omanie i Kuwejcie, w ramach tego kierunku badawczego pracuje też ekspedycja w Armenii. Na czele zakładu stanęła dr Agnieszka Pieńkowska.