Stypendia CAŚ: nabór na 2021/22

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW otwiera nabór na stypendia naukowe realizowane w Egipcie w roku akademickim 2021/2022. Stypendia finansuje Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA).

Stypendium CAŚ przeznaczone jest dla studentów lub absolwentów polskich uczelni (bez względu na obywatelstwo), którzy chcą przeprowadzić badania naukowe związane z tematyką archeologii i historii Egiptu i/lub terenów ościennych. Wyjazd na stypendium daje możliwość rozwoju naukowego i uczestnictwa w pracach naukowych polskich misji archeologicznych w Egipcie.

W roku 2021/2022 wysokość stypendium to 2 000 PLN miesięcznie; kwota ta nie podlega opodatkowaniu. Stacja Badawcza w Kairze CAŚ UW zapewnia stypendystom zakwaterowanie w lokalach Stacji, a także możliwość korzystania z czytelni i zaplecza biurowego. Pracownicy Stacji oferują również wsparcie przy załatwianiu spraw oficjalnych na miejscu  W Stacji organizowane są spotkania i seminaria, podczas których prezentują swoje badania (zobacz: #PCMAscholars na FB).

Laureatów stypendium wyłoni Komisja Stypendialna. Szczegółowe kryteria przyznawania stypendium określa Regulamin Stypendium CAŚ. Regulamin, informacje o koniecznych dokumentach i formularze wniosków znajdują się tutaj.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2021 roku.

Regulamin stypendiów, formularz zgłoszeniowy i informacje o Komisji Stypendialnej pobrać ze strony CAŚ UW.

Wszelkie pytania w sprawie Stypendiów CAŚ prosimy kierować na adres mailowy pcma@uw.edu.pl z dopiskiem w tytule: STYPENDIUM 2021/2022.

Więcej o Stacji Badawczej w Kairze CAŚ UW

Pobierz ogłoszenie o stypendium (PDF)