Fenicjanie i Lewant w epoce żelaza: zajęcia z dr. F.J. Núñezem

Dla studentów Wydziału Archeologii UW nadarza się okazja by poznać bliżej historię i archeologię Lewantu w epoce żelaza oraz prześledzić fenicką ekspansję na zachodnią część basenu Morza Śródziemnego. Tym zagadnieniom będą poświęcone zajęcia przygotowane przez dr. Francisco J. Núñeza z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.

Dr Francisco J. Núñez jest archeologiem i ceramologiem, specjalistą w zakresie lewantyńskiej ceramiki z epoki żelaza, jak również chronologii i wymiany handlowej w tej epoce. Od wielu lat jest zawodowo związany z Libanem, gdzie uczestniczył w projektach wykopaliskowych w Bejrucie, Kharayeb, Chhim oraz Jiyeh, ale przede wszystkim jest współkierownikiem międzynarodowego projektu wykopaliskowego w Tyrze (stanowiska al-Bass i Akropol). Pracował również na licznych stanowiskach w innych krajach basenu Morza Śródziemnego: w Syrii (Tell el’Abed i Tell ‘Afis), na Cyprze (Khirokitia), na Sardynii (Sant’Imbenia), a także w Hiszpanii (Cerro del Villar i Banimaquia).

Zajęcia, w formie wykładu i seminarium w jęz. angielskim, zaplanowane są na semestr zimowy. Więcej informacji i opisy zajęć można znaleźć na stronie Wydziału Archeologii.