Seminarium PCMA: Badania w Berenike w 2020 r.

Mamy przyjemność zaprosić na konferencję poświęconą przeglądowi najnowszych rezultatów badań w Berenike nad Morzem Czerwonym. Odbędzie się ono w cyklu „Seminariów PCMA”. Będzie można w nim wziąć udział on-line.

Omawiane będą rezultaty badań nad pochówkami zwierzęcymi (zob. też: Odkrycia w Berenike: indyjskie małpki i skan 3D), ceramika i architekturą Berenike, a także plany związane z przyszłością projektu.

Badania Berenike Project w 2020 r. prowadzone były przez ekspedycję Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW oraz University of Delaware, na której czele stali prof. Steven S. Sidebotham i Iwona Zych, przy współpracy z Uniwersytetem w Heidelbergu i Uniwersytetem w Leidzie. Projekty, których wyniki zostaną przedstawione podczas seminarium są finansowane w ramach grantów NCN, stypendiów CAŚ, a także przez The Berenike Project (University of Delaware i CAŚ UW) i Fundację Thyssena oraz The Berenike Foundation”

Seminarium odbędzie się we czwartek, 8 października w godz. 11.00-15.30 na platformie Zoom.
Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/86919190162?pwd=TjNaZVpxS3ZwQ29HbG5kcUk3dUlFZz09
Meeting ID: 869 1919 0162
Passcode: 199991

Zobacz: program seminarium

Informacja prasowa o odkryciach w Berenike.

Czytaj więcej o Berenike.