Stypendium post-doktorskie Ifao i CAŚ w Kairze – przedłużenie terminu

Przedłużamy o tydzień nabór na stypendia post-doktorskie prowadzone wspólnie przez Institut français d’archéologie orientale (IFAO) i Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego (CAŚ UW). Nowy termin nadsyłania aplikacji to 24 maja.

Kandydaci muszą posiadać stopień doktora od nie więcej niż 7 lat. Ich dysertacja powinna być związana z badaniami nad tematyką północnej Afryki i/lub Bliskiego Wschodu od starożytności po średniowiecze. Laureat stypendium zorganizuje wiosną 2021 roku dwudniowe seminarium naukowe w Kairze, będzie też odpowiedzialny za przygotowanie do druku manuskryptu publikacji poseminaryjnej.

Początek stypendium jest planowany na 1 września 2020 r. i będzie trwać 16 miesięcy.

Szczegółowe informacje o warunkach i wymaganiach dla kandydatów (PDF).