Wystawa „Dom wieczności wezyra” w PMA przedłużona

Wystawa „Dom wieczności wezyra. Grobowiec Merefnebefa i jego odkrywca”, poświęcona pracom polskiej misji archeologicznej w Saqqara (Egipt), prezentowana w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Dlatego zapadła decyzja o jej przedłużeniu. Rekonstrukcję grobowca wezyra Merefnebefa będzie można oglądać do 31 sierpnia 2018 roku.

Wystawa prezentuje jedno z najważniejszych odkryć misji Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW w Saqqara. Została przygotowana przez CAŚ UW we współpracy z Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie oraz Polsko-Egipską Misją Archeologiczną Saqqara. Jej kluczowym elementem jest zrekonstruowana kaplica grobowa egipskiego dostojnika Merefnebefa. Ściany oryginalnej kaplicy dekorowane są polichromowanymi reliefami, przedstawiającymi między innymi sceny z życia wezyra. Udało się je odtworzyć w przestrzeni PMA dzięki doskonałym fotografiom Jarosława Dąbrowskiego, które stanowiły bazę do wykonania ekspozycji. Kuratorem wystawy jest dr hab. Kamil O. Kuraszkiewicz, kierownik misji Saqqara.

O wydarzeniach związanych z wystawą będziemy informować na naszej stronie oraz na naszym profilu na Facebooku.

Wystawa:
„Dom wieczności wezyra. Grobowiec Merefnebefa i jego odkrywca”
8 grudnia 2017–31 sierpnia 2018 r.
Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, ul. Długa 52

Wystawa objęta jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ambasadora Arabskiej Republiki Egiptu i Rektora Uniwersytetu Warszawskiego.