Ukazał się 22 tom Polish Archaeology in the Mediterranean

Najnowszy, 22 tom czasopisma Polish Archaeology in the Mediterranean (PAM) jest już dostępny.
W części raportowej przedstawione zostały 32 artykuły poświęcone głównie wynikom badań z sezonu 2010 w Egipcie (Aleksandria, Marea, Tell El-Retaba, Tell El-Murra, Tell El-Ghaba, Deir El-Bahari, Dolina Królów – Grobowiec Ramzesa VI, Sheikh Abd El-Gurna oraz Berenike), Sudanie (Dongola, Banganarti, Selib i Hagar El-Beida), Libanie (Jiyeh), Syrii (Palmyra i Tell Arbid), Kuwejcie (As-Sabbiya) i Iranie (Khone-ye Div).
Część studyjna zawiera dziewięć artykułów dotyczących rozmaitych zagadnień związanych z badaniami na stanowiskach Bahra 1 (Kuwejt), Tell Rad Shaqrah i Tell Arbid (Syria), Sakkara i Deir El-Bahari (Egipt), Bijan (Irak) oraz Dongola (Sudan).
Artykuły zawarte na 724 stronach PAM 22 są bogato ilustrowane (ok. 10 proc. Ilustracji kolorowych) i ukazują się w języku angielskim.
W części raportowej znajduje się również lista wszystkich projektów PCMA z 2010 roku. Można tam zapoznać się z krótkimi notkami na temat badań, które nie zostały opisane w tym tomie.
Abstrakty artykułów z tomów 20–22 oraz pełen tekst wszystkich poprzednich tomów można przeczytać na stronie czasopisma (zakładka PAM Journal). Pełen tekst artykułów z najnowszych numerów PAM jest dostępny w bazie czasopism elektronicznych C.E.E.O.L.